Rozhovor pro České-korálky.cz

Koncem října 2020 jsem poskytla rozhovor. Obsah byl publikován dne 2.11.2020

Rozhovor pro České-korálky.cz, vlasove-spony

K rozhovoru jsme si pozvali Ditu Fleischlingerovou, se kterou jsme si povídali o tom, jak byli těžké začátky, proč se soustředí na výrobu šperků z pryskyřice.

Víme, že se specializujete na používání pryskyřice, je to složité?


Při prvních výrobcích, je to asi před osmi lety, jsem byla i „nešťastná“, jak moc je tento materiál choulostivý a živý. Má tendenci přetékat, musí se dobře smíchat obě složky v přesném poměru… Mockrát jsem už od něj chtěla upustit, ale díky němu se mi otevřely nové možnosti, nové nápady, jak ho zkombinovat například s minerály v naprosto netradičním spojení. I dnes se stane, že pryskyřice neposlouchá, tak jak bych zrovna potřebovala. Ale když to překonám, myslím, že výsledek je tou pravou odměnou. U pryskyřice je zásadní pravidlo: Nespěchat a mít trpělivost…

Kdo je váš typický zákazník?

Určitě jsou to ženy, které se nebojí být něčím výjimečné. Rády se zdobí, jsou upravené a hezky oblečené. Mám však i hodně stálých zákazníků mužů, kteří velmi oceňují originalitu mých výrobků a dělá jim radost obdarovávat mými šperky svoji ženu nebo přítelkyni.

Jaké šperky si dnes lidé kupují a jaké jsou trendy?

Pokud jde o moje výrobky, jsou to většinou drobnější šperky, soupravy s drobnějšími náušnicemi a náramky, které jsou v posledních letech hodně oblíbené.

Co berete jako svůj zatím největší úspěch?

Vše je pro mne velkým úspěchem. Každý prodej, každá pochvala, každý nový zákazník… Podnikám v tom, co je mi blízké. Moje živnost je pro mne zároveň koníčkem a mé šperky se líbí a to je asi ten největší úspěch.

Celý rozhovor si můžete přečíst…

Sledujte můj Facebookový profil @sperkydita a YouTube, neunikne vám žádný nový příspěvek