4 tipy, jak vybrat náušnice

Každý šperk může proměnit vzhled ženy k nepoznání a náušnice nejsou výjimkou. Znát svůj tvar obličeje je klíčové pro správný výběr náušnic. Jak vybrat náušnice? Řešíte často problém, jaké náušnice vám budou slušet? Vhodně vybrané náušnice mohou zdůraznit krásu vašeho obličeje a podtrhnout tak půvab vaší osobnosti.  Poradím vám, jaké tvary náušnic vybrat pro oválný, trojúhelníkový – srdíčkový, čtvercový a kulatý obličej.

Jak vybrat náušnice pro ženy, dívky

Oválný tvar obličeje

Oválný obličej má symetrický tvar a je velmi univerzální. Ženám s oválným tvarem obličeje sluší jakýkoliv tvar náušnic. Sem můžeme zařadit visací náušnice s delším přívěskem, puzety (pecky), slzy, ovály. Vhodné jsou i malé náušnice.

Pokud ráda nosíte visací náušnice, vyhýbejte se raději těm, které přesahují hranu obličeje. V takovém případě vám obličej opticky ještě více prodlouží.

Tyrkysovo černé náušnice velmi lehké
Náušnice černo červené visací
Lůžkové zeleno hnědé náušnice
Jak vybrat náušnice dle tvaru obličeje

Trojúhelníkový – srdíčkový tvar obličeje

Máte tvář trojúhelníkového tvaru neboli srdíčka? Nasměrujte pozornost k očím pomocí výraznějších visacích náušnic, které se směrem dolů lehce rozšiřují. Budou vám slušet visací náušnice, kruhové náušnice, kapky, pyramidy či ovály. Menší tvary náušnic dokonale padnou dámám s kratšími vlasy.

Nebojte se větších a výrazných náušnic, malé a nevýrazné si nepořizujte.

Fialové náušnice NA4449
Náušnice žluté lehoučké
Růžové náušnice srdíčka
ctveraty oblicej

Čtvercový tvar obličeje

Čtvercový obličej má výrazné rysy. Lichotit mu budou náušnice oblých a jemných tvarů. Pokud máte tento typ obličeje, měla byste si vybrat náušnice, které zjemní vaše ostré rysy tváře. Ženám s čtvercovým tvarem obličeje sluší kruhové, oválné tvary, puzety (pecky), visací náušnice.

Vyhýbejte se hranatým a širokým tvarům. Také velké kulaté náušnice mohou vytvářet dojem širšího obličeje.

Srdíčková „achátová" souprava
Růžové náušnice NA4196
Oranžový přívěsek s náušnicemi
kulaty oblicej
Kulatý tvar obličeje

Vhodnou volbou budou náušnice, které opticky prodlouží váš obličej. Visací náušnice i dlouhé, obdélníkové, čtvercové, trojúhelníčky. Vhodné budou i pecky, puzety, ale musí být hranaté.

Vyvarujte se všemu oblému, kulatému, protože by došlo k optickému rozšíření tváře. Malé náušnice by také nebyla dobrá volba.

Originální nepravidelné modré náušnice
Náušnice zelené velmi lehké
Náušnice modré velmi lehké

Můžete sledovat můj Facebookový profil @sperkydita a neunikne vám žádný nový příspěvek.