Péče o šperky

Jak pečovat o šperky a bižuterii

Péče o šperky oválný náhrdelník s amonitem -minerál

Péče o šperky

Šperky vyrábím ručně s maximální pečlivostí a láskou. Chtěla bych uspokojit i ty nejnáročnější zákaznice. Snažím se, aby mé výrobky byly dlouholetým doplňkem vašeho půvabu. Časové opotřebení šperků závísí na více faktorech. Na typu vaší pleti, vlhkosti vduchu a způsobu péče o ně.

šperky jsou určeny pro ženy, které jsou náročnější a nebojí se vyniknout. Pro dámy, které rády experimentují, mají vkus a blízký vztah k módnímu odívání. I to nejlepší oblečení není dokonalé bez vhodně sladěných doplňků, jakými jsou šperky, šátky, kabelky, případně kloboučky. Proto tyto malé pomocníky pro dokonalý vzhled dámy neopomíjejte…V několika bodech Vám sdělím zásady, které prosím dodržujte.

Dodržujte níže uvedené zásady

  • Šperky jsou určeny pro každodenní nošení. Avšak při návštěvě solária, plaveckého bazénu, masážního, kadeřnického nebo kosmetického salónu šperk odložte, například do sáčku nebo do čistého kapesníčku. Šperky chraňte před kontaktem s jakýmikoli chemickými prostředky jako jsou saponáty, prášky, oleje, parfémy, krémy, tělová mléka apod. Dokonce i voda může být pro šperky škodlivá.
  • Prsteny a náramky byste také měli sundat před mytím rukou, náhrdelníky před použitím parfému. Zabráníte možnému poškození laku. Také při sportu šperky ponechejte v šatně. Pozor na mořskou vodu. Sůl neprospívá kovovým komponentům a může stejně tak, jako výše uvedené zkracovat životnost.
  • Z výše uvedeného proto vyplývá: Šperky se ozdobte, až jste zcela připravená. Tedy po osprchování, ošetření pleti tělovým nebo pleťovým krémem, úpravě účesu (lak by mohl poškodit povrchovou úpravu šperku) a nanesení parfému nebo toaletní vody (alkohol, který tyto přípravky obsahují, by mohl poškodit povrchový lak). Ukládejte je jako první, než se začnete svlékat. Zabráníte tak zachycení o oblečení a následnému možnému poškození. Obzvláště náušnice jsou při svlékání svetru ohrožené.
  • Při česání vlasů dávejte pozor, aby nedošlo k zachycení hřebenem a následnému poškození.
  • Na noc šperky odkládejte do šperkovnic, pokud možno odděleně, do měkkých látkových sáčků nebo jednotlivých přihrádek, aby byly chráněny před ostrými hranami ostatních šperků.
  • Některé šperky pod vlivem vlhkosti a přímého světla mohou měnit barvu. Proto je neskladujte v koupelně a na místech s dosahem slunečního světla. Skladujte je na tmavém místě.
  • Po povrchu výrobků nepřejíždějte ostrými nehty nebo předměty, došlo by tak k poškrábání povrchového laku.
  • Při ohýbání a použitím hrubé síly může dojít ke zlomení.
  • Pro čištění kovových částí používejte růžovou vatu pro čištění šperků dodávanou do drogerií pod obchodním názvem „AURON“. Cena by neměla přesáhnout 30,-Kč. Vata je napuštěna látkami, které spolehlivě odstraní nečistoty aniž by poškodila povrch.

Ráda Vám odpovím na vaše případné dotazy. Odpověď můžete také nalézt na stránkách encyklopedie Wikipedie, při zadání dotazu na šperky.

Zakoupením některého z mých výrobků získáte kvalitní a originální šperk, který se hodí, jak do společnosti, tak pro každodenní nošení. Mým cílem je vaše spokojenost a radost z toho, že jste se stala majitelkou originálu a ne tuctové bižuterie vyráběné v tisícových sériích. Údržba mých šperků se může jevit jako náročnější, ale vyplatí se. Odměnou Vám bude zářivý šperk s jehož pomocí budete půvabná a jedinečná…

Sledujte můj Facebookový profil @sperkydita a neunikne vám žádný nový příspěvek