Péče o šperky

Jak pečovat o šperky a bižuterii

Hnědý náhrdelník s amonitem
Autorský oválný náhrdelník s amonitem, fosílie

Šperky, které si na těchto stránkách prohlížíte, vyrábím ručně s maximální pečlivostí a láskou. Mým cílem je uspokojit i ty nejnáročnější zákaznice.  Chtěla bych, aby byly mé výrobky dlouholetým doplňkem Vašeho půvabu. V několika bodech Vám chci sdělit zásady, které je důležité neopomínat.  Pokud tyto zásady budete dodržovat, bude Vám odměnou dlouholetá kvalita Vašeho oblíbeného šperku.

Šperky jsou určeny pro ženy, které jsou náročnější a nebojí se vyniknout. Pro dámy, které rády experimentují, mají vkus a blízký vztah k módnímu odívání.  I to nejlepší oblečení není dokonalé bez vhodně sladěných doplňků, jakými jsou šperky, šátky, kabelky, případně kloboučky.  Bylo by tedy škoda tyto malé pomocníky pro dokonalý vzhled opomíjet …

Dodržujte níže uvedené zásady

  • Na rozdíl od zlatých nebo stříbrných šperků jsou určeny pro denní nošení. Avšak při návštěvě solária, plaveckého bazénu, masážního, kadeřnického nebo kosmetického salónu je nutné šperk odložit například do pytlíčku nebo alespoň zabalit do čistého kapesníčku, aby se nepoškodil povrchový lak o ostřejší předměty. Také při sportu by bylo vhodnější odložit šperky v šatně. Slaná mořská voda neprospívá kovovým komponentům a zkracuje životnost.
  • Z výše uvedeného proto vyplývá: Šperky se ozdobte, až jste zcela připravená. Tedy po osprchování, ošetření pleti tělovým nebo pleťovým krémem, úpravě účesu (lak by mohl poškodit povrchovou úpravu šperku) a nanesení parfému nebo toaletní vody (alkohol, který tyto přípravky obsahují, by mohl poškodit povrchový lak).
  • Při česání vlasů dávejte pozor, aby nedošlo k zachycení hřebenem a následnému poškození.
  • Na noc šperky odkládejte do šperkovnic, pokud možno odděleně, do pytlíčků nebo jednotlivých přihrádek, aby byla chráněna před ostrými hranami ostatních šperků.
  • Po povrchu výrobků nepřejíždějte ostrými nehty nebo předměty, došlo by tak k poškrábání povrchového laku.
  • Ke zlomení může dojít jedině použitím hrubé síly (např. ohýbáním).

Zakoupením některého z mých výrobků získáte kvalitní a originální šperk, který se hodí nejen do společnosti, ale i pro každodenní nošení.  Mým cílem je Vaše spokojenost a radost z toho, že jste se stala majitelkou originálu a ne sériově vyrobené tuctové bižuterie. Přestože jsou mé šperky náročnější na péči, než zlatý či stříbrný šperk, tuto péči si jistě zaslouží. Už také proto, že s její pomocí budete půvabná a jedinečná…