Péče o šperky

Jak pečovat o šperky a bižuterii

Péče o šperky. Hnědý náhrdelník s amonitem
Autorský oválný náhrdelník s amonitem, fosílie

Péče o šperky. Šperky vyrábím ručně s maximální pečlivostí a láskou. Chtěla bych uspokojit i ty nejnáročnější zákaznice. Snažím se, aby mé výrobky byly dlouholetým doplňkem Vašeho půvabu. V několika bodech Vám sdělím zásady, které prosím dodržujte.

šperky jsou určeny pro ženy, které jsou náročnější a nebojí se vyniknout. Pro dámy, které rády experimentují, mají vkus a blízký vztah k módnímu odívání. I to nejlepší oblečení není dokonalé bez vhodně sladěných doplňků, jakými jsou šperky, šátky, kabelky, případně kloboučky. Proto tyto malé pomocníky pro dokonalý vzhled dámy neopomíjejte…

Dodržujte níže uvedené zásady

  • Šperky jsou určeny pro každodenní nošení. Avšak při návštěvě solária, plaveckého bazénu, masážního, kadeřnického nebo kosmetického salónu šperk raději odložte, například do sáčku nebo do čistého kapesníčku. Zabráníte možnému poškození laku. Také při sportu šperky ponechejte v šatně. Pozor na mořskou vodu. Sůl neprospívá kovovým komponentům a může zkracovat životnost.
  • Z výše uvedeného proto vyplývá: Šperky se ozdobte, až jste zcela připravená. Tedy po osprchování, ošetření pleti tělovým nebo pleťovým krémem, úpravě účesu (lak by mohl poškodit povrchovou úpravu šperku) a nanesení parfému nebo toaletní vody (alkohol, který tyto přípravky obsahují, by mohl poškodit povrchový lak).
  • Při česání vlasů dávejte pozor, aby nedošlo k zachycení hřebenem a následnému poškození.
  • Na noc šperky odkládejte do šperkovnic, pokud možno odděleně, do pytlíčků nebo jednotlivých přihrádek, aby byly chráněny před ostrými hranami ostatních šperků.
  • Po povrchu výrobků nepřejíždějte ostrými nehty nebo předměty, došlo by tak k poškrábání povrchového laku.
  • Při ohýbání a použitím hrubé síly může dojít ke zlomení.

Ráda Vám odpovím na Vaše případné dotazy. Odpověď můžete také nalézt na stránkách encyklopedie Wikipedie, při zadání dotazu na šperky.

Zakoupením některého z mých výrobků získáte kvalitní a originální šperk, který se hodí, jak do společnosti, tak pro každodenní nošení. Mým cílem je Vaše spokojenost a radost z toho, že jste se stala majitelkou originálu a ne tuctové bižuterie vyráběné v tisícových sériích. Údržba mých šperků se může jevit jako náročnější, ale vyplatí se. Odměnou Vám bude zářivý šperk s jehož pomocí budete půvabná a jedinečná…

Sledujte můj Facebookový profil @sperkydita a neunikne vám žádný nový příspěvek